Menu Główne
Oferta

Masaż kobiet w ciąży

Ciąża to szczególny czas w życiu kobiety i w tym okresie warto zadbać o poprawę kondycji swojego ciała i organizmu.

Silne bóle występujące w odcinku krzyżowo-lędźwiowym czy obrębie miednicy, obrzęk kończyn dolnych, napięcie w odcinku szyjnym i okolicy stawów barkowych – to dolegliwości występujące w czasie ciąży. Masaż może je znacznie ograniczyć.

Okres ciąży to czas, kiedy przyszła Mama ma więcej czasu dla siebie i warto ten czas wykorzystać na rozpieszczenie swojego ciała.

Zmiany zachodzące w organizmie kobiety w czasie ciąży są ogromne i dynamiczne. Dlatego do każdego okresu ciąży i dolegliwości masaż jest rozpatrywany wnikliwie i indywidualnie.

Celem masażu jest zmniejszenie obrzęków, napięć i dolegliwości bólowych spowodowanych nadmiernym obciążeniem organizmu. Masaż także doskonale zrelaksuje przyszłą Mamę . By było widać i czuć efekty, na masaż warto chodzić regularnie.

Masaż może być stosowany od trzeciego do ósmego miesiąca ciąży.
Przy masażu stosowana jest odpowiednia pozycja ułożeniowa – na boku, z zastosowaniem odpowiednich wałków aby zapewnić komfort i wygodę masowanej Mamie.

MASAŻ PO PORODZIE

Zastanawiasz się, jak to możliwe, że gwiazdy znane z telewizji wracają do pięknej sylwetki niemal kilka dni po porodzie? Otóż pracuje na to sztab ludzi. Ty dzięki aktywności fizycznej i masażom możesz znacznie przyspieszyć swój powrót do formy.

Masaż po połogu jest równie pomocnym zabiegiem, co podczas ciąży.  6 – 8 tydzień po porodzie to czas, w którym można się już skupić na skórze, która w trakcie ciąży była nadmiernie rozciągana. Masaż jest w stanie znacznie zniwelować rozstępy, które mogły się pojawić. Systematyczne i regularne zabiegi masażu warto rozpocząć, kiedy rozstępy są jeszcze w tak zwanej fazie zapalnej – gdy ich kolor jest sino czerwony.

Jeżeli poród odbył się poprzez cesarskie cięcie możesz również zadbać o bliznę pooperacyjną. Mobilizacja blizny po cesarskim cięciu odbywa się w sposób manualny, poprzez jej uelastycznienie i zmiękczenie. Dodatkowe zastosowanie metod kinesiotapingu zdecydowanie pomaga w szybszym czasie uzyskać pożądane efekty.
Opracowaniem blizny można rozpocząć nawet jeśli całkowicie się nie wygoiła – zwykle po 6 tygodniach od porodu.